Achalazja

Diagnostyka zaburzeń połykania towarzyszyła mi od samego początku mojej pracy zawodowej. Jeszcze jako lekarza stażystę fascynował mnie fakt, dlaczego od pojawienia się pierwszych objawów do wdrożenia leczenia w achalazji mija w naszym kraju średnio 10 lat.

W trakcie pierwszych lat pracy zauważyłam, że jednym z głównych problemów jest brak wiedzy i prawidłowej komunikacji miedzy lekarzem a pacjentem.

Dlatego zainwestowałam wiele czasu, energii i środków na zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat zaburzeń połykania. Dzięki temu od wielu lat z powodzeniem diagnozuję achalazję i kieruję do leczenia  moich pacjentów.

Nieustannie szkolę się i doskonalę swoje umiejętności praktyczne w poradni gastroenterologicznej i pracowni endoskopowej w Sieradzu i Zduńskiej Woli. Od kilku lat pracuję również w jednym z niewielu szpitali w Polsce, w których metodą POEM leczeni są pacjenci z achalazją czyli w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach.

Rozmowy z pacjentami i ich opiekunami zainspirowały mnie do stworzenia  bloga i Gastro-Booka, w których mogę w dostępny sposób przedstawić  aktualną  wiedzę medyczną oraz zebrane przez lata pracy praktyczne informacje i odpowiedzi na zadawane mi pytania.

W planach mam również stworzenie ebooka zawierającego praktyczne wskazówki i przepisy dotyczące diety pacjentów z achalazją.

Zapraszam do lektury.

https://poradnikgastrologiczny.pl/sklep/gastro-book-achalazja/

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: